24 лютого 2024 року – друга річниця початку повномасштабної війни.

Дата: 24.02.2024 10:19

24 лютого 2024 року – друга річниця початку повномасштабної війни, адже 24 лютого 2022 року близько 4-ї години президент РФ Володимир Путін оголосив про початок «спеціальної воєнної операції», метою якої він назвав «демілітаризацію і денацифікацію України». За кілька хвилин російські ракети атакували українські аеродроми та військові об’єкти по всій Україні, почалося відкрите збройне вторгнення росіян із території Білорусі та тимчасово окупованого Криму. Російсько-українська війна, розпочата РФ у 2014-му, перейшла в нову гостру фазу. Але від  перших  годин вторгнення армія агресора  зустріла шалений спротив не лише бійців ЗСУ та Національної гвардії, а й простих громадян, об’єднаних  в загони територіальної оборони. Російський бліцкриг провалився.

Організація Об’єднаних Націй визнала війну РФ проти України найсерйознішим збройним конфліктом в Європі від часів Другої світової війни. Не маючи спроможності перемогти на полі бою, російська держава-терорист вдається до варварських обстрілів обєктів критичної інфраструктури, житлових, пологових будинків та дитсадочків.

Від 24 лютого 2022 року в Україні загинуло 9 тисяч 700 цивільних, ще 11 тисяч дістали поранень, майже 7 тисяч зникли безвісти. Нині за кордоном шукають прихистку 6,3 мільйона українських біженців, за даними ООН.

Щодо дітей, то 523 неповнолітніх загинули, 1217 поранено, 2169 зникли безвісти; із 19546 депортованих у РФ повернути вдалося 388. Це – дані Національної поліції станом на початок лютого 2024 року.

Два роки… Два роки боротьби, мужності, героїзму, 730 днів сповнених страждань, страшних випробувань, втрат, розпачу, розлук. Роки незламності, стійкості та єдності українського народу. Час розуміння, що ми, українці, сильна нація, яку підтримує весь цивілізований світ.

Тримаємось і віримо – Україна переможе і буде вільною, мирною державою!

Слава всім, хто воює за Україну!

Світла пам’ять кожному, хто віддав своє життя за нашу свободу!

«Вистояли – переможемо!»