Дата: 26.12.2022 17:40

сільської ради № 568-VIIІ/2022

від 15.12.2022 року

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок надання одноразової матеріальної допомоги  громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах,

та іншим категоріям громадян

(нова редакція)

Розділ 1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає умови та порядок надання одноразової матеріальної допомоги (далі – матеріальна допомога) для підтримки незахищених верств населення, громадян,  які опинилися в складних життєвих обставинах та інших категорій громадян.

1.2. Матеріальна допомога надається громадянам, які проживають та зареєстровані на території Підгайчиківської територіальної громади.

1.3. Матеріальна допомога надається за рахунок коштів, передбачених у місцевому бюджеті на поточній рік.

1.4. Підставою для надання матеріальної допомоги є заява громадянина до голови Підгайчиківської сільської ради.

Розділ 2. Порядок надання матеріальної допомоги

2.1 Питання про надання матеріальної допомоги громадянину розглядається на засіданні комісії по розгляду звернень громадян з питань надання матеріальної грошової допомоги мешканцям Підгайчиківської територіальної громади та на засіданні Підгайчиківської сільської ради.

2.2. Матеріальна допомога надається за умови настання непередбачених надзвичайних ситуацій:

• постраждалим від стихійного лиха, пожеж;
  • багатодітним, неповним сім’ям;
  • дітям – інвалідам;
  • на проведення медичних операцій;
  • для лікування, оздоровлення;
  • одиноким громадянам похилого віку;
  • сім’ям, що втратили годувальника;
  • малозабезпеченим непрацездатним верстам населення;
  • підтримка обдарованих дітей та молоді;
  • відзначення учасників бойових дій на території інших держав;
  • міжнародного дня інвалідів;
  • сім’ям мобілізованих жителів ТГ та учасникам АТО, ООС;
  • до ювілейних днів народження (90, 95, 100 років);
  • в інших, вкрай необхідних випадках;

2.3. Для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги обов’язково надаються наступні документи:

• особиста заява, або заява від члена сім’ї, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові заявника, його адреса та мотиви звернення;
  • копія паспорту;
  • копія ідентифікаційного номеру;
  • номер розрахункового рахунку.

Крім того,  для розгляду питання про виділення  матеріальної допомоги надаються:

• на лікування та операцію – довідка медичного закладу;
  • на ліквідацію наслідків, заподіяних пожежею – акт пожежної частини про пожежу, яка сталася;
  • документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції;
  • документ, що підтверджує необхідність лікування або реабілітації (для учасників АТО);
  • довідка про мобілізацію;
  • акт обстеження матеріально побутових умов (за потреби);
  • довідка для отримання допомоги на поховання встановленого зразка.
  • інші документи, що підтверджують настання особливих життєвих  обставин (за потреби).

2.4. Розмір матеріальної допомоги визначається виходячи з обставин, що склалися, враховуючи рівень забезпечення сім’ї.

2.5.  Допомога надається рішенням сесії у таких розмірах:

• особам з інвалідність І групи – 1500 грн;
  • особам з інвалідністю ІІ групи – 1200 грн;
  • особам з інвалідністю ІІІ групи – 1000 грн;
  • дітям з інвалідністю – 1000 грн;
  • особам з онкзаxворюванням – 1000 грн;
  • на лікування, операцію – 1000 грн;
  • на поховання – 2000 грн;
  • членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам померлих учасників бойових дій
  • громадянам, які беруть або брали участь в операціях об’єднаних сил, АТО (або членам їх сімей): учасникам бойових дій – 1000 грн.
  • особам, які потерпіли внаслідок пожежі, стихійного лиха – 1000
  • до ювілейних днів народження (90, 95 років) в розмірі – 1000 гривень, 100 років – 1 500 гривень.

2.6. Матеріальна допомога надається сім’ї не більше ніж один раз на рік (в окремих випадках, в особливо гострих життєвих ситуаціях розглядається вдруге).

2.7. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних апаратів тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2.5. даного Положення.

2.8. Рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги приймається на сесії з обов’язковим повідомленням заявника у випадках:

• невідповідності поданих документів;
  • відсутності коштів у сільському бюджеті;
  • повторного звернення особи протягом року (крім випадків, передбачених пунктом 2.6 даного Положення).

Розділ 3. Заключні положення

3.1. Звернення щодо надання матеріальної допомоги громадянам розглядаються в місячний термін.

3.2. Контроль за повнотою наданих документів покладається на секретаря Підгайчиківської сільської ради.

3.3. Контроль за виплатою матеріальної допомоги покладається на головного бухгалтера Підгайчиківської сільської ради

3.4. Кошти, передбачені для надання матеріальної допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах та іншим категоріям громадян не можуть використовуватися для іншої мети. Контроль за цільовим використанням коштів покладається на постійну комісію з питань планування, податків, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

Секретар сільської ради                                              Богдан АНДРУСЯК