№ 392-VІI/2022 Про затвердження Програми «Безпечна громада» на 2022-2025 роки

«Безпечна громада»

на 2022 – 2025 роки

І. Загальні положення

Програма  «Безпечна громада» на 2022 – 2025 роки (далі-Програма) розроблена відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про національну поліцію», Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності»,  з метою успішної реалізації проекту «Поліцейський офіцер громади», запобігання та припинення адміністративних правопорушень і злочинів,  захисту життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань.

В основу реалізації Програми покладено принцип об’єднання зусиль Підгайчиківської сільської ради, виконавчого комітету, правоохоронних органів, підприємств, організацій та установ різних форм власності,  громадськості для забезпечення охорони громадського порядку та профілактики злочинності на території громади.

ІІ. Мета і завдання Програми

Мета Програми полягає у забезпеченні на належному організаційному рівні роботи дільничного офіцера поліції у новому форматі, який передбачає постійну його присутність на території громади, більш тісну співпрацю з керівництвом Підгайчиківської територіальної громади та населенням, підзвітність об’єднаній територіальній громаді та додаткові функції (акцент на попередження правопорушень, забезпечення безпеки дорожнього руху, часткова передача функцій дозвільної системи, проведення правопросвітницької роботи з дітьми, робота з сім’ями СЖО).

Завдання Програми – забезпечити ефективну співпрацю між Підгайчиківською сільською радою, її виконавчим комітетом та органами внутрішніх справ, спрямовану на реалізацію проєкту «Поліцейський офіцер громади» та подальше підвищення загального рівня правопорядку в населених пунктах Підгайчиківської територіальної громади, захист життя, здоров’я, честі та гідності населення, цілодобову охорону громадського порядку в населених пунктах, профілактичну роботу з попередження злочинності та забезпечення комплексного підходу до вирішення проблем, пов’язаних з питанням безпеки населених пунктів на території громади.

ІІІ. Очікувані результати від виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу:

1. Посилити взаємодію правоохоронних органів, сільської  ради, виконавчого комітету та населення щодо охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю на території громади;
  2. Забезпечити належну матеріально-технічну і фінансову підтримку роботи у новому форматі дільничного офіцеру поліції;
  3. Поліпшити стан правопорядку на території Підгайчиківської  громади, створити додаткові умови для забезпечення особистої безпеки громадян і профілактики правопорушень;
  4. Мінімізувати злочинний вплив на молодь та підлітків, усунути причини та умови, що сприяють втягненню їх у протиправну діяльність;
  5. Створити у населених пунктах громади безпечне середовище для проживання різних верств населення.

ІVЗаходи щодо реалізації програми

1. Створення матеріально-технічної бази організації діяльності поліцейського офіцера громади.
  2. Організація ефективної взаємодії та співпраці сільської  ради та поліцейських офіцерів громади через постійні зустрічі, участь поліцейського офіцера громади у нарадах, обговоренні проблемних питань безпеки, запрошення його до участі в заходах (ярмарках, спортивних та благодійних заходах тощо) для охорони громадського порядку;
  3. Спільна реалізація проєктів, спрямованих на протидію правопорушенням, негативним явищам, та забезпечення безпеки громадян;
  4. Забезпечення попередження правопорушень шляхом створення таких умов, які є не комфортними та небезпечними для правопорушників;
  5. Застосування сучасних технологій для зниження кількості правопорушень (відео нагляд);
  6. Створення безпечного дорожнього середовища в громаді та організація протидії порушенням правил дорожнього руху;
  7. Забезпечення допомоги людям похилого віку та попередження правопорушень щодо них;
  8. Створення маршрутів патрулювання з урахуванням думки громади;
  9. Протидія негативним соціальним явищам (алкоголізм, наркоманія);
  10. Популяризація здорового способу життя;
  11. Профілактика правопорушень у сфері благоустрою;
  12. Підвищення рівня правової освіти дітей та дорослих;
  13. Протидія домашньому насильству;
  14. Протидія жорстокому поводженню з тваринами;
  15. Організація розшуку зниклих дітей та дорослих, які заблукали;
  16. Висвітлення на офіційному сайті сільської ради інформації про роботу поліцейських офіцерів громади, які приймають участь в реалізації заходів даної Програми.

V. Обсяги та джерела фінансування Програми

Фінансування Програми здійснюється в межах фінансових можливостей місцевого бюджету та інших передбачених законодавством  джерел.

Секретар ради                                                 Богдан АНДРУСЯК