День Захисту Дітей с.Загайпіль

Дата: 02.06.2022 09:16

Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям. У День Захисту Дітей бажаю кожній дитині міцної сім’ї і всього необхідного для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим.
Сьогоднішній день в бібліотеці напевно пройшов під гаслом „ А в нас навіть кіт синьо-жовтий”.
З таким підростаючим поколінням нас ніякий ворог ніколи не здолає.
Все буде Україна!
Діти малювали малюнки,  грали в  шашки, футбол, теніс, джангу.
Весело і цікаво сьогодні провели свій час юні читачі бібліотеки.
Ми поговорили про українських казкових аватарів, хто вони і як їх звуть.

Українські "аватари"
Аватари відображають різні риси та прояви одного божества, і в українських казках теж є дуже схожі істоти. Їх важко злічити: це такі персонажі, як Вернидуб, Вернигора, Той, що їсть і ніколи не наїсться, Пийвода, Холод, тощо.

Два брати-богатирі – Вернигора і Вернидуб.
Ілюстрації М.Єрмак до книжки "Козак Мамарига"
Усіх їх об’єднує спільна риса: вони, фактично, здатні виконувати лише одну специфічну функцію, яка потрібна головному герою, аби подолати якісь перешкоди.
Функції ці можуть бути які завгодно: від здатності поглинути будь-яку кількість рідини (як у Пийводи) до вміння грати на музичних інструментах так, що ніхто не може припинити танцювати (Музика).
Але ці персонажі реалізують свої надздібності не заради себе, а заради головного супергероя: тобто фактично вони є його "руками й ногами" – аватарами.