Цінова ситуація на споживчому ринку у грудні 2021 року

Дата: 17.01.2022 08:30

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку у грудні 2021р. порівняно з листопадом 2021р. в області становила 1,0%, за рік у цілому – 10,2%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 0,6% та 10,0% відповідно.

У грудні 2021р. приріст споживчих цін на 0,11,2% зафіксовано майже в усіх регіонах України за винятком Херсонської області, де споживчі ціни знизилися на 0,6%.

На споживчому ринку області у грудні 2021р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,6%. Найбільше (на 11,7% та 10,8%) подорожчали овочі та яйця. На 3,4–1,1% підвищилися ціни на рис, рибу та продукти з риби, кисломолочну продукцію, макаронні вироби, молоко, хліб, яловичину, продукти переробки зернових, сало, соняшникову олію. Водночас на 5,6–0,8% подешевшали маргарин, фрукти, безалкогольні напої, масло, цукор, свинина.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби знизилися на 0,3%, при цьому  алкогольні  напої  подешевшали  на  1,4%,  тютюнові  вироби  подорожчали  на  0,8%.

Одяг  і  взуття  подешевшали  на  2,8%,  у  т.ч.  одяг  –  на  3,8%,  взуття – на  1,7%.

Ціни на транспорт у цілому знизилися на 0,2% в першу чергу за рахунок здешевлення палива та мастил на 4,3%. Водночас на 0,8% подорожчав проїзд в автодорожньому пасажирському транспорті.

Різні товари та послуги подорожчали на 7,1% за рахунок підвищення цін на ритуальні послуги у 1,5 раза.