Рішення №312-VІ/2021 Про скасування рішення Підгайчиківської сільської ради

сільської ради від 13.12.2021 року

№ 312-VІ/2021

(нова редакція)

соціального захисту інвалідів  по зору І-ІІ групи та інвалідам загального захворювання І групи на 2021-2023  рік

І. Загальна характеристика Програми

1

Ініціатор розроблення Програми

2

Розробник Програми

3

Виконавець Програми

4

Учасники Програми

Структурні підрозділи сільської ради

5

Термін реалізації Програми

2021-2023 роки

7

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Сільський бюджет

8

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми (всього)

В межах бюджетних призначень

ІІ. Обгрунтування необхідності прийняття Програми

Програма розроблена відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Як в цілому по Україні, так і в Підгайчиківській сільській раді, проживають люди, які мають інвалідність по зору та інвалідність загального захворювання І групи.  На державному рівні пільги по оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги зазначеній категорії громадян не передбачені.

Надання підтримки шляхом компенсації оплати житлово-комунальних послуг додатково до встановлених законодавством пільг інвалідам по зору І - ІІ групп та інвалідам загального захворювання І групи, дозволить підняти рівень соціальної захищеності  осіб, що мають фізичні вади.

ІІІ. Мета  та основні завдання Програми

Основною метою програми є соціальний захист та фінансова підтримка інвалідів по зору І - ІІ груп та інвалідам загального захворювання І групи шляхом надання додаткових до встановлених чинним законодавством  пільг з оплати житлово-комунальних послуг.

Основними завданнями програми є надання додаткових соціальних гарантій:

- інвалідам по зору І  групи – 100 відсотків;

- інвалідам по зору ІІ  групи – 50 відсотків;

- інвалідам загального захворювання І групи – 50 відсотків.

з оплати житлово-комунальних послуг (у межах норм, передбачених чиним законодавством).

ІV.    Основні напрямки реалізації

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів сільського бюджету.

Реалізація заходів Програми здійснюється шляхом відшкодування витрат підприємствам-надавачам житлово-комунальних послуг інвалідам по зору І та ІІ груп та інвалідам загального захворювання І групи.

Фінансове забезпечення Програми здійснюється в межах видатків, затверджених рішенням сільської ради при прийнятті сільського бюджету з урахуванням його фінансових можливостей на відповідний рік.

Обсяги видатків на реалізацію Програми затверджуються на рік і можуть коригуватися протягом року, враховуючи те, що протягом року може змінитись кількість інвалідів по зору І - ІІ груп та інвалідів загального захворювання І групи, які користуються пільгами по оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги та вартість житлово-комунальних послуг.

Порядок надання пільг по сплаті за спожиті житлово-комунальні послуги:

- інваліди по зору І  групи – 100 відсотків;

- інваліди по зору ІІ  групи – 50 відсотків;

- інваліди загального захворювання І групи – 50 відсотків.

мають право на знижку по сплаті за спожиті житлово-комунальні послуги в межах норм, передбачених чинним законодавством.

Для отримання пільги по оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги інваліди по зору та інваліди загального захворювання І групи подають до Підгайчиківської сільської ради документи відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  від 29.01.2003 р. № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги»:  копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім’ї на пільги (з пред’явленням  оригіналів цих документів), копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів, пред’являє паспорт та надає інформацію про характеристику житла та послуги щодо отримання яких він має пільги та якими він користується, довідку про склад сім’ї та організації надавачу житлово-комунальних послуг надає також необхідний пакет документів.

Норми користування житлово-комунальними послугами громадянами, які мають пільги щодо їх оплати, встановлені Постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

Інваліди по зору, які мають право на відповідні пільги згідно з кількома законами, реалізують таке право за одним законом за їх вибором.

Перерахування коштів здійснюється з сільського бюджету розпоряднику бюджетних коштів.

Підгайчиківська сільська рада:

- формує на кожного інваліда по зору І - ІІ груп та інваліда загального захворювання І групи персональну справу;

- здійснює перерахування коштів на рахунки підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг.

V. Система управління та контролю за ходом виконання Програми

Координацію і контроль за виконанням Програми здійснює Підгайчиківська сільська рада.

Секретар сільської ради                                             Богдан АНДРУСЯК