№ 147-І/2021 Про затвердження Програми проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Підгайчиківської територіальної громади на 2021-2025 роки

Дата: 10.09.2021 15:37

рішенням 4 сесії сільської ради

від 30.04.2021 р. №147-І/2021

Програма

Завідувач сектору земельних відносин

виконавчого комітету

Підгайчиківської сільської ради

Марціновська Н.І

(П.І.Б.)                           (підпис)

ПОГОДЖЕНО:

Сільський голова

Мартинюк І.П.                                                                                                        (П.І.Б.)                          (підпис)

З М І С Т

ВСТУП

1. Проблема, на розвязання якої спрямована програма

2. Мета програми

3. Завдання програми

4. Очікуваний результат виконання програми

5. Координація та контроль за ходом виконання програми

Додаток 1:  Паспорт Програми

Додаток 2: Перелік  заходів, обсяги та джерела фінансування Програми

Програма

Вступ

Програма розроблена відповідно до Земельного кодексу України, Закону України «Про оцінку земель», Бюджетного кодексу України. Відповідно до статті 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок несільськогосподарського призначення проводиться не раніше  як один раз у 5-7 років.

В основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо.

Дана Програма спрямована на забезпечення  виконання робіт з проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Підгайчиківської територіальної громади. Видатки, передбачені цією Програмою, пов’язані з наданням послуг науково-дослідними організаціями, щодо виготовлення документації відповідно до укладених договорів.

Виконання цих робіт та подальше використання розробленої технічної документації з нормативної грошової оцінки земель дозволить збільшити надходження до місцевого бюджету доходів від плати за землю.

Видатки на виконання Програми забезпечать подальший розвиток місцевого бюджету, доходи якого спрямовуватимуться на соціально-економічний розвиток та інші заходи, пов’язані з розширенням відтворення.

1.Проблема, на розвязання якої спрямована програма

Основною проблемою на розв’язання якої спрямована дана Програма є реалізація конституційних прав громадян, при передачі земель у власність, оренду, спадщину, під заставу, при даруванні, купівлі-продажу, ціноутворенні, обліку сукупної власності основних засобів виробництва, визначенні розміру внесків до статутних фондів господарюючих суб’єктів, збільшення рівня надходжень до бюджету.

.

2.Мета програми

Метою Програми є виготовлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Підгайчиківської територіальної громади. Нормативна грошова оцінка земель проводиться з метою реалізації конституційних прав громадян, при передачі земель у власність, спадщину, під заставу, при даруванні, купівлі-продажу, ціноутворенні, обліку сукупної власності основних засобів виробництва, визначенні розміру внесків до статутних фондів господарюючих суб’єктів. Ці заходи вплинуть на наповнення місцевого бюджету від плати за землю.

3.Завдання програми

Основним завданням Програми є реалізація конституційних прав громадян, при передачі земель у власність, спадщину, під заставу, при даруванні, купівлі-продажу, ціноутворенні, обліку сукупної власності основних засобів виробництва, визначенні розміру внесків до статутних фондів господарюючих суб’єктів.

Згідно ст. 13 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі:

• визначення розміру земельного податку;
  • визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності;
  • визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно Закону;
  • визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва;
  • розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Завданням Програми є виготовлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Підгайчиківської територіальної громади наведених у таблиці.

Назва населеного пункту

2021-2025 р.

1.

с. Підгайчики

2.

с. Загайпіль

3.

с. Джурків

4.

с. Пищаче

5.

с. Назірна

6.

с. Кобилець

4.Очікуваний результат виконання програми

При виконанні програми кінцевим показником її виконання буде розроблена та затверджена у відповідності до вимог чинного законодавства технічна документація із нормативної оцінки земель населених пунктів, яка розробляється окремо на кожен населений пункт. Система оцінки виконання заходів програми буде проводитись щодо кількості населених пунктів, на які виготовлена та затверджена документація, та питання розрахунку з виконавцем за проведення робіт. Ресурсне забезпечення приведено в додатку Кінцевими результатами успішного виконання Програми є забезпечення реалізації конституційних прав громадян територіальної громади, а також  збільшення  рівня надходжень до місцевого  бюджету.

5.Координація та контроль за ходом виконання програми

Виконання заходів і завдань Програми покладається на виконавчий комітет Підгайчиківської сільської ради (відділ земельних відносин).

До Програми

проведення нормативної грошової оцінки

земель населених пунктів Підгайчиківської

територіальної  громади 2021-2025 роки