Утворення та поводження з відходами в Івано-Франківській області за містами та районами у 2020 році

Дата: 26.08.2021 10:11

Головне управління статистики інформує. Протягом 2020р. від економічної діяльності підприємств та організацій – юридичних осіб, зареєстрованих на території області, та у домогосподарствах утворилось 1729,8 тис.т відходів, у тому числі відходів І класу небезпеки – 6,3 т, ІІ класу – 4,5 тис.т, ІІІ класу – 0,5 тис.т, IV класу небезпеки – 1724,8 тис.т.

Найбільше відходів утворено (зібрано) суб’єктами господарювання, зареєстрованими на території Тисменицького (53% загальнообласних обсягів) та  Калуського (23,8%) районів, частка м.Івано-Франківська склала 5,6%, м.Калуша – 4,7%, м.Коломиї – 2,9%, Долинського – 2,3%, Рожнятівського – 1,9%, Рогатинського – 1,2, Снятинського – 1,1%.  Питома вага  решти районів та міст обласного значення не перевищувала 1% кожного.

Протягом 2020р. утилізовано 525,3 тис.т відходів, з яких 78% припадало на підприємства Калуського району, частка підприємств м.Коломиї та Рожнятівського району складала по 3,9% загальнообласної кількості утилізованих відходів, Снятинського – 3,1%, м.Калуша – 2,9%, Галицького – 2,1%, Верховинського – 2%.

У 2020р. спалено 50 тис.т відходів, у спеціально відведені місця чи об’єкти видалено 1164,2 тис.т відходів Із загальної кількості спалених у 2020р. відходів, 68,6% припадає на підприємства Долинського району, 9,2% – м.Івано-Франківська, 4,8% – Снятинського, 4,7% – Рожнятівського, 3,8% – Галицького, 3,3% – Рогатинського районів; із загальної кількості видалених у спеціально відведені місця чи об’єкти – 78,5% на підприємства Тисменицького району, 12,4% – м.Івано-Франківська, 5% – м.Калуша, 1,1% – Долинського району.

На кінець 2020р. у спеціально відведених місцях чи об’єктах підпрємств та організацій, зареєстрованих на території області, накопичилось 6,7 млн.т відходів, з яких 99,5% – це малонебезпечні відходи IV класу небезпеки.  Із накопичених відходів ІV класу небезпеки на території м.Івано-Франківська  знаходились 43,7% загальної їх кількості, м.Калуша – 37,5%, Надвірнянського району – 3,5%, Долинського району – 2,1%. Відходи ІІ та ІІІ класу небезпеки знаходились на території Надвірнянського (відповідно 98,5% та 21,9% загальнообласних обсягів), Тисменицького (1,5% та 78%) районів та м.Івано-Франківська (0,1% загальнообласних обсягів ІІІ класу небезпеки).

Примітка. Інформація по містах обласного значення та районах наведена відповідно до адміністративно-територіального устрою, який діяв до набрання чинності постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів».